SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

• W szkole funkcjonuje wolontariat, do którego może przyłączyć się każdy chętny uczeń
  • Bierze on udział w wielu akcjach, np. szlachetna paczka

Co robisz dla innych?

,,Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?„ Martin Luther King Jr.

Akcje, Wolontariat, ZSP nr 1

Koncert charytatywny Eleni dla małej Zosi

„Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie”- Anthony Peake.

Akcje, Samorząd, Wolontariat

Wolontariusz roku 2016

16 stycznia w auli ZSP nr 1 w Wągrowcu odbyła się uroczysta Gala Głosu Wągrowieckiego, podczas której ogłoszono wyniki konkursu im. Pauliny Pawlak Wolontariusz Roku 2016.

Wsparcie dla Franka Walecznego

W dzisiejszym dniu klasa 2 fototechnika wraz z wychowawcą Panią Pauliną Pankowską udowodnili, że można pomagać bezinteresownie. Razem zgromadzili kwotę w wysokości 500 zł, którą przekazali na ręce dziadków Franka.

Fototechnik, Wolontariat

Szlachetna Paczka 2016

To co dziś przeżyliśmy zasługuje na miano wyjątkowości! Nadaliśmy tegorocznym świętom niesamowitego szlachetnego wymiaru! Łzy wzruszenia, radość, uśmiechy najmłodszych; z jednej strony niedowierzanie, z drugiej wiara w cuda!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Nasze święto!

Jesteśmy dla WAS! Pomagamy! Sprawia nam to radość! Potrafimy połączyć edukację z niesieniem dobra dla innych i potrzebujących!

W świat rusza dziś Pluszowy Miś!

Pod takim hasłem młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dar Życia” wraz z opiekunem, p. Kamilą Ciężką, przygotowała przedstawienie edukacyjne dla najmłodszych z Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Wągrowcu.

„Szlachetny”- młodzieżowe słowo roku społeczności z Kcyńskiej!

Podążając za słownikiem PWN słowo „szlachetny” rozumiane jest jako: postępujący w sposób wspaniałomyślny, uczciwy i bezinteresowny; odznaczający się harmonią, subtelną prostotą, umiarem; wyróżniający się jakimiś rzadkimi cechami lub odznaczający się doskonałą jakością. Tym dla Gigantów jest „Szlachetna paczka”!

Pomoc dla „Franka Walecznego”

25.09.2016 niedziela , dzień odpoczynku, relaksu, spotkań rodzinnych….Ten dzień byt również wyjątkowy dla Walecznego Franusia. Ogromna ilość osób, która zebrała się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, po to aby pomóc dzielnemu chłopcu.