W świat rusza dziś Pluszowy Miś!


Pod takim hasłem młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dar Życia” wraz z opiekunem, p. Kamilą Ciężką, przygotowała przedstawienie edukacyjne dla najmłodszych z Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Wągrowcu.

25 listopada, czyli w Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia, Giganci odwiedzili przedszkolaków i wraz z pluszowymi misiami wyruszyli w podróż po wszystkich kontynentach, poznając różne kraje, ich kulturę i języki. Misie zabrały Maluchy do Anglii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Chin a także do Afryki i na Antarktydę, gdzie spotkali przedstawicieli ludzi i zwierząt zamieszkujących dany obszar, a także poznali formy powitania w ich językach. Przewodnikami były misie – bohaterowie bajek z różnych zakątków świata.

Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości i śmiechu dzieci, ale także refleksji, że gdziekolwiek jesteśmy, to warto pomagać. Jak na misie przystało, nie obyło się oczywiście bez „małego conieco”. Przepyszne rogale i misie z piernika dla przedszkolaków przygotowali uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Dziękujemy Dzieciom i Personelowi Przedszkola za gorące przyjęcie i zaproszenie do dalszej współpracy.