V Gimnazjalny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły


2 grudnia 2016 roku u Gigantów odbył się V Gimnazjalny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły ZSP nr 1 w Wągrowcu. To już niemal tradycja, która na stałe zagościła w kalendarzu szkolonych imprez. Do rywalizacji stanęło dziewięć gimnazjalnych drużyn: gimnazjum miejskie Wągrowiec, gimnazjum gminne Wągrowiec, gimnazjum z Żelic, Damasławka, Mieściska, Gołańczy, Skoków i dwie drużyny z Poznania.

Podczas turnieju drużyny mogły skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów naszego technikum żywienia, skorzystać ze „Szkolnej Kawiarenki”, zjeść ciepły posiłek, a także wykonać w pracowni fototechnicznej mikołajkowe zdjęcie, które zabrali ze sobą jako miłe wspomnienie dzisiejszego dnia.

Po wielu sportowych zmaganiach przyszedł czas na finał. Po zaciętych, ale jakże emocjonujących meczach ostatecznie kolejne miejsca zajęły następujące drużyny gimnazjalne:

  1. Poznań II
  2. Poznań I
  3. Miejskie Wągrowiec
  4. Damasławek
  5. Żelice
  6. Gminne Wągrowiec
  7. Mieścisko
  8. Gołańcz
  9. Skoki

Należy też wspomnieć, że wybrano króla strzelców, którym okazał się Mateusz Sołtysiak z Poznań II. Najlepszym zawodnikiem został Artur Lidman z gimnazjum miejskiego w Wągrowcu, a najlepszym bramkarzem- Jędrzej Grobelny z drużyny Poznań II. Owe wyróżnienia zostały dodatkowo wzbogacone o nagrody rzeczowe: piłki meczowe i rękawice bramkarskie. Nagrodę główna – aparat fotograficzny marki NIKON zdobyła najlepsza drużyna dzisiejszego turnieju-gimnazjum Poznań II.

Aktywność fizyczna jest gwarantem wszechstronnego rozwoju każdego człowieka. Poprzez sport wychowujemy i kształtujemy młodego człowieka, gdyż współzawodnictwo i zasady fair play potrzebne są nie tylko na szkolnym boisku.

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.