W następnym roku i ty możesz zostać członkiem drużyny…


W następnym roku i ty możesz zostać członkiem drużyny reprezentującym naszą szkołę w Konkursie o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka.

03 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły Katarzyna Nawrocka, Martin Jaskólski oraz Kamil Rozmarynowski reprezentowali naszą szkołę podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Stanisława Mikołajczyka. Konkurs w tym roku został zorganizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytety im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Aby zakwalifikować się do finału należało napisać esej na dany temat. Jury po ocenie esejów dopuściło uczestników do konkursu finałowego który składał się z dwóch części pisemnego i ustnego. Do części ustnej dopuszczono 10 uczniów w tym 3 uczniów z naszej szkoły. Kamil Rozmarynowski z III Tm zajął 4 miejsce, a drużyna naszej szkoły zajęła zespołowo II miejsce. Nagrodą za II miejsce jest wyjazd do teatru ufundowany przez Wojciecha Jankowiaka marszałka województwa wielkopolskiego.