Grudzień to czas podsumowań i refleksji, także na temat zdrowia


Ostatni miesiąc roku tradycyjnie już od lat rozpoczyna się obchodami Światowego Dnia AIDS. W związku z tym 2 grudnia br. w naszej szkole zorganizowano akcję informacyjno-edukacyjną oraz konferencję podsumowującą działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w naszym powiecie.

Podczas akcji uczniowie z klasy I Tż i I Te rozpowszechniali materiały dotyczące profilaktyki zakażeń HIV, a na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS przypinano czerwone wstążeczki uczniom i nauczycielom. W szkolnej auli odbył się w Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs pod hasłem ,,Gra w odpowiedzi na HIV…” miał reguły gry oparte na elementach teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu” i łączył w sobie zabawę z edukacją.

Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Głowska z klasy I Tż oraz Milena Szejner i Aleksandra Łuksztet z klasy I Te. Były także 3-osobowe reprezentacje uczniowskie z I LO z Wągrowca, ZSP nr 2 w Wągrowcu oraz ZSP z Gołańczy. Uczestnicy gry – w tym nasze dziewczęta – bawili się wyśmienicie dzieląc się rzetelną wiedzą i znajomością tematu z obecnymi na sali kibicami z klasy I Tż oraz I Te i uczniami-laureatami konkursów profilaktycznych z miejskich i powiatowych gimnazjów. Grę prowadził pan Paweł Gilewski – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu, a nagrody i wyróżnienia za udział w niej oraz za konkurs dla gimnazjalistów ,, Nie daj szansy AIDS” wręczały także panie: Małgorzata Osuch – przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Barbara Linetty – kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz Ewa Czarnecka i Ina Łapacz – pracownice SANEPID-u zajmujące się sprawami oświaty zdrowotnej i promocją zdrowia.

Ostatecznie Klaudia, Milena i Ola otrzymały nagrody za uczestnictwo w grze i wielka im chwała za to 🙂 Równie wielkie podziękowanie kierujemy także w stronę drużyny kibiców i dziękujemy im za skuteczny doping 🙂

A przed nami kolejny rok….. Zapraszamy do dalszych działań profilaktycznych…