Biblioteka szkolna zakończyła realizację projektu edukacyjnego, upamiętniającego 150 rocznicę urodzin Reymonta, przypadającą 7 maja br.
Projekt obejmował szereg działań, mających na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości pisarza. Realizowany był we współpracy z nauczycielami przedmiotów.
W ramach projektu:
- Zaprezentowane zostały dwie wystawy: „Wieś w malarstwie polskim przełomu XIX i XX wieku”, „Portrety bohaterów Chłopów Władysława Reymonta”, które mogli zobaczyć użytkownicy naszej biblioteki.
- Przeprowadzono dwa konkursy: „Znam Chłopów Wł. Reymonta” i „MEMem w Reymonta”.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom polonistom i nauczycielom informatyki, którzy zachęcali uczniów do udziału w konkursach.
- Panie: Małgorzata Pawlak, Marzena Smolińska, Beata Pilarska, Dominika Bulera, Bożena Wrońska, przygotowały wraz z uczniami klas krawiectwa i technikum fryzjerskiego, stylizacje ubiorów i fryzur, inspirowanych epoką reymontowską i panującym w sztuce, na przełomie XIX i XX wieku, stylem Secesji.
Fryzury wykonały uczennice: Karolina Janka, Małgorzata Woźniak, Paulina Haremza z klasy I Tfh, Milena Kolińska, Dominika Kotlińska z klasy III Tfż, Marta Bączkowska i Magdalena Komasa z klasy II Tmf.
W roli modeli i modelek wystąpili uczniowie: Kacper Rozmaciński , Marcin Kułacz , Arkadiusz Symonowicz z klasy I Tl, Weronika Sadłowska, Dagmara Chelwing z klasy I Tl, Weronika Pędzińska z klasy I wz1, Paulina Haremza, Klaudia Górna, Martyna Górka, Weronika Baszkiewicz z klasy I Tfh, Dominika Kotlińska, Milena Kolińska z klasy III Tfż.
- Uczniowie klasy II Tf , pod kierunkiem Pani Pauliny Pankowskiej, wykonali sesję zdjęciową przygotowanych stylizacji.
- Panowie: Roman Napiecek i Łukasz Zanto wraz ze swoimi uczniami upiekli Staropolskiego kołacza, wg przepisu z XIX wieku. Wypieku mogli skosztować czytelnicy naszej biblioteki.
Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, których pomoc i zaangażowanie umożliwiły realizację naszego projektu.