VI Rajd Rowerowy


27 maja 2017 roku, już po raz szósty odbył się rajd rowerowy ”Ponad podziałami z Gigantami” . W tym roku hasłem przewodnim było „Dzieciaki jadą z nami”!

W upalny dzień, gorącej atmosferze na starcie boiska naszej szkoły stawiło się około 400 zawodników, wśród nich najmłodsi uczestnicy, i to bardzo cieszy! Wszyscy uśmiechnięci i przygotowani do pokonania ośmiokilometrowej trasy ulicami naszego miasta.

O godzinie 12.00 w eskorcie policji rozpoczęły się rowerowe zmagania. Na czele peletonu najmłodszych milusińskich wiozła super kolejka, a za nią podążał Nasz Gigantyczny rower. Na pokonanie wyznaczonego dystansu wystarczyła godzina. Przejazd cieszył się dużym zainteresowaniem i sympatią mieszkańców Wągrowca oraz wyrozumiałością kierowców.

Po ukończeniu trasy, by wzmocnić nadwątlone siły, częstowano pyszną kiełbaską z grilla, podano gorącą zupkę, spaghetti oraz wyśmienite naleśniki z musem jabłkowym. Wszystkie pyszności przygotowali uczniowie technikum żywienia.

Cała impreza miała charakter rekreacyjnego pikniku rodzinnego urozmaiconego wieloma atrakcjami: pokazem sztuk walki, występem zespołu tanecznego Fart, zawodami strzeleckimi. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, klaun Koko i przejazd super kolejką. Na zakończenie rozlosowano wiele nagród, a wśród nich wspaniały rower.

Zachęcamy do udziału już w przyszłym roku. Nie liczy się kto najszybciej dojedzie, najważniejsze jest aby dojechać, i w miłej atmosferze spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi bawiąc się wspólnie na świeżym powietrzu!