JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM u Gigantów


1 czerwca nasi uczniowie, wyposażeni w ulubione książki i dobry humor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której bity był rekord czytania w jednym momencie.

Nasi uczniowie w różnych miejscach szkoły, w niecodziennych sytuacjach i nierzadko zaskakujących pozach, czytali swoje ulubione książki, nie tylko lektury i beletrystykę, ale także publikacje popularno-naukowe, poradniki i książki kucharskie, również czasopisma, udowadniając, że „czytać może każdy, że czytać można wszędzie”.

Czytających fotografowały uczennice fototechnika: Barbara Szczurek, Klaudia Kalczyńska i Kinga Szymańska z klasy 2Tf, pod kierunkiem p. Pauliny Pankowskiej.

Książka kolejny raz okazała się wartościowym przedmiotem, przyczyną radości i źródłem inspiracji, których nie brakowało. Do wykonania zdjęć wykorzystano: elementy architektury, obiekty środowiska naturalnego, studio fotograficzne, pracownię kucharską z jej wyposażeniem, przedmioty codziennego użytku.

W akcji, masowej promocji czytelnictwa, Gigantów reprezentowali uczniowie wraz z nauczycielami, z klas: 1Tla – z p. Alicją Kotarbą, 1Ti i 2Tf – z p. Emilią Moszyńską, 1Tl i 1Tż – z p. Magdaleną Wekwert, 2Tl – z p. Bartoszem Kozdębą, 2Tpa – z p. Joanną Cyganek, 3 Tuf/ż – z p. Honoratą Kapałczyńską, 1 i 2Tż – z p. Łukaszem Zanto.

Łącznie w akcji uczestniczyło 261 uczniów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom polonistom oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych, którzy podjęli współpracę z biblioteką i z entuzjazmem przyłączyli się do akcji.

W zeszłym roku w całej Polsce do akcji włączyło się łącznie 432 608 uczniów.

Zobaczcie zdjęcia z tegorocznego czytania Gigantów.