Byliśmy w Poznaniu, w mieście nocnych doznań!!!


Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! Noc imprez popularno-naukowych i rozrywkowych. Tradycją stało się, że do tego grona dołączyli także uczniowie naszej szkoły.

29 września 2017r. uczniowie klas: IV technikum informatycznego oraz III technikum fototechnicznego pod opieką Pana Tomasza Tramowskiego i Pana Marcina Zborowskiego odwiedzili Noc Naukowców.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej codziennego życia w Tajlandii. Na Uniwersytecie Ekonomicznym uczestniczyła w pokazie o znaczeniu reklamy w dzisiejszych czasach. Najwięcej wrażeń dostarczył jednak pobyt w Poznańskim Centrum Superkomputerowo–Sieciowym i udział w licznych warsztatach.

W laboratorium nowych mediów uczniowie oglądali prace w technologii 3D. W kamerze na podczerwień mogli zobaczyli to, czego nie widać gołym okiem, czyli temperaturę swojego ciała. Uczestniczyli również w warsztatach pt.„Zobacz siebie w 3D” oraz w wirtualnym zwiedzaniu serwerowi.

Nie można było przespać tej Nocy! Właśnie młodzież naszej szkoły eksperymentowała, brała udział w warsztatach i pokazach naukowych. Wyjazd wzbogacił uczestników o wiedzę jak działa świat, jak ciekawa może być nauka, czym naprawdę zajmują się naukowcy, i jak to wpływa na nasze codzienne życie.

Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego!