Promujemy ideę wolontariatu.


Każdego roku od 18 lat, świętujemy szczególny dzień – Światowy Dzień Uśmiechu. Każdy z nas czuje się dobrze w towarzystwie osób radosnych i optymistycznych. Wiadomo, że „śmiech to zdrowie”. Śmiech rozluźnia i odstresowuje, ale najważniejsze jest to, że jest zaraźliwy. Dlatego śmiejmy się częściej, a Dzień  Uśmiechu niech nam przypomina o tym, że nasz bezinteresowny uśmiech wywołuje u innych ludzi radość i chęć do życia.

Z okazji tego święta chcieliśmy opowiedzieć o ludziach, dla których bezinteresowny uśmiech i radość życia, to chleb powszedni. Dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest życiowym priorytetem. O wolontariuszach i ich trosce o innych.

Nasi uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Ewy Roman, pracownika Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces” oraz Pani pedagog Iwony Grochulskiej. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dar Życia” opowiedzieli nam o tym, jak wolontariat wpływa na ich życie, jaki jest cel i rola wolontariatu.

Na koniec spotkania obejrzeliśmy wszyscy projekcję filmu „Cyrk motyli” (reż. Joshua Weigel), który opowiada o mądrej pomocy. O tym, że musi być ona przemyślana. Nie wystarczy tylko chcieć pomagać, trzeba też wiedzieć, jak to robić by była ona wsparciem i prowadziła drugiego człowieka do rozwoju i samodzielności.