Spektakl profilaktyczny.


10 października 2017r. zawitał do naszej szkoły Teatr „Kurtyna” z Krakowa ze sztuką „Zamknięty rozdział”. Widownię stanowili uczniowie 9 klas: pierwszych i drugich naszej szkoły (ITe, IITe, Ibs6, IIw4, IITla, IITl, ITm, IITm, ITuf).

Scenariusz sztuki oparty był na autentycznych wydarzeniach, a dotyczył życia Tomka i Marysi, dwojga obcych sobie i różniących się stylem życia nastolatków. Tomek właśnie ukończył 18 lat i otrzymał prawo jazdy. Z tej okazji zorganizował spotkanie z przyjaciółmi, a że wcześniej nie stronił od alkoholu i narkotyków, to tych substancji nie zabrakło i podczas tego świętowania. Potem wsiadł do samochodu i ruszył przed siebie. Na przejściu dla pieszych nie zauważył młodej dziewczyny. Nie zatrzymał się, uderzył w nią. To była Marysia – dziewczyna bardzo utalentowana sportowo, posiadająca na swoim koncie krajowe i międzynarodowe sukcesy w gimnastyce artystycznej. Właśnie została powołana do kadry Polski na mistrzostwa świata w Tokio. Oboje znaleźli się w tym samym szpitalu. Tomek nie doznał właściwie żadnych urazów, a u Marysi stwierdzono rozległe obrażenia, w tym złamanie kończyn i miednicy. On nie czuł się niczemu winny. Był wściekły na Marysię, że przechodziła w tym momencie przez pasy. Ona płakała, bo z powodu jego nieodpowiedzialności straciła możliwość uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej oraz dalszego rozwoju kariery. A Ty co o tym sądzisz?