Dzień Edukacji Narodowej


 

13.10.2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Apel przygotowali uczniowie IV klas technikum, a nad całością czuwali nauczyciele języka niemieckiego.

Pan dyrektor Jarosław Berendt podziękował pracownikom szkoły za zaangażowanie, za trud włożony w edukację młodzieży oraz sprawne administrowanie szkołą. W ramach podziękowań uczestniczący w apelu uczniowie odśpiewali 100 lat swoim pedagogom.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Program został opracowany przez Panią Magdalenę Jałowiec. Scenariusz składał się z trzech aktów przeplatanych przeróbkami znanych przebojów muzycznych. Młodzi artyści w humorystyczny sposób uświetnili ten wyjątkowy dzień.

W pierwszej części zaprezentowali zabawne cytaty z życia szkolnego. W kolejnej – burzliwe konwersacje prowadzone w pokoju nauczycielskim. Najwięcej jednak emocji wywołała trzecia cześć uroczystości, która odbyła się z udziałem dyrekcji. Przeprowadzony quiz sprawdzał na ile dyrekcja naszej szkoły zna zainteresowania swoich nauczycieli i pracowników szkoły. A bardzo ciekawe hobby mają nasi pedagodzy! (taniec flamenco, śpiew w chórze, gra na keyboardzie, język koreański, runmageddon, strzelanie ASG, projektowanie ogrodów, strzyżenie psów i wiele, wiele innych…..)

Mimo trudnych, podchwytliwych pytań padły prawidłowe odpowiedzi. Gratulujemy!