11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości!


Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Także w naszej szkole 10 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, udział wzięli: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie klas I, II i III Technikum przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze, który zakończył się filmem animowanym przedstawiającym bardzo efektownie i w dostępny sposób historię Polski. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, a także okazją do uroczystego złożenia przysięgi przez przedstawicieli klas pierwszych.

Uczniów do występu przygotowały Panie: Joanna Cyganek, Joanna Zborowska, i Katarzyna Kuczerepa – Budzyńska.