Bieg Niepodległości z Gigantami!


Święto Niepodległości to szczególny dzień dla wszystkich Polaków.Staramy się uczcić pamięć tych, którzy walczyli i ginęli za wolność naszej ojczyzny. Oprócz tradycyjnego apelu, który odbył się tego dnia w godzinach przedpołudniowych w naszej szkole, postanowiliśmy na sportowo uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg otworzył dyrektor Jarosław Berendt, a udział w nim wzięli absolwenci, uczniowie naszej szkoły oraz uczący nauczyciele: Pani Agnieszka Zych, Pan Waldemar Rojtek i Pan Robert Kaźmierczak. Tego dnia towarzyszyła nam jesienna aura, ale za to dużo uśmiechu. Bieg z 15 – metrową flagą przebiegał ulicami miasta Wągrowca i liczył 5 kilometrów.

Wszyscy ukończyli bieg, więc wszyscy są zwycięzcami. Na zakończenie Biegu Niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami upamiętniając wydarzenie wyeksponowali 15 -metrową flagę przed budynkiem szkoły.