Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki!


SZLACHETNA PACZKA  jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie.

Wolontariusze szukają rodzin i są dla nich wsparciem na drodze do lepszego życia. Darczyńcy natomiast przygotowują dedykowaną pomoc. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. W ciągu jednego weekendu, przed Bożym Narodzeniem, milion osób wymienia się dobrem nie tylko materialnym, ale też całą siłą życzliwości i miłości.

Szlachetna Paczka łączy ludzi! Szlachetna Paczka lubi ludzi!

Dzięki pracy wolontariuszy Szlachetnej Paczki w ubiegłorocznej edycji, w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin. Wśród nich znalazło się ponad dwadzieścia rodzin z Wągrowca i okolic, do których dotarli nasi, szkolni wolontariusze, tworząc po raz pierwszy rejon Szlachetnej Paczki w Wągrowcu.

Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, która wstydzi się wołać o pomoc. Naszym celem jest mądra pomoc, która daje szansę na zmianę – jest impulsem do rozwoju i samodzielności.

W tym roku również chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Nasza drużyna składa się z 16 wolontariuszy. W piątek 17 listopada, przeszliśmy ulicami miasta Wągrowca, żeby zaprosić wszystkich do ofiarowania serca drugiemu człowiekowi.

Nasi wolontariusze objęli opieką ponad 30 rodzin. I Ty możesz im pomóc! Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! Już od 18 listopada otwarta jest baza rodzin! Od tego dnia na stronie Szlachetnej Paczki pojawiły się anonimowe opisy rodzin. Darczyńco! Zarejestruj się i wybierz rodzinę, dla której chcesz przygotować paczkę! Daj rodzinie piękne święta. Podaruj piękne życie!