Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – etap II


Drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się 1 grudnia 2017 roku w dziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju – w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łukowie, Łodzi, Krakowie, Słupsku, Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Olsztynie. Wzięło w nim udział ponad 500 uczniów, których wiedza pozwoliła przeskoczyć pierwszą olimpijską przeszkodę. A weryfikacja była naprawdę sroga. Dość powiedzieć, że w tym roku w Olimpiadzie wystartowało ponad 8,7 tysiąca uczniów z 284 szkół średnich z całej Polski.

Nasi Logistyczni Giganci: Karolina Borowska, Martyna Łasecka, Anita Sokołowska, Cezary Pawlak i Marcin Kotecki odpowiadali na pytanie w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

W drugim etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy musieli się zmierzyć z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Trudnymi! Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest zdania, że tegoroczne pytania były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w poprzednich latach. To samo mówiło również wielu samych uczestników, w tym również ci, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.

Wyniki drugiego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 15 grudnia br. Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.