Podaruj życie – spotkanie z Marią Homan


Dziś, w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielką Drużyny Szpiku, Panią Marią Homan.

Wolontariuszka, podzieliła się swoimi doświadczeniami na temat pomocy oraz powstania Fundacji im. Anny Wierskiej siepomaga.pl. Założycielka ostatnie dwa lata swojego życia, walcząc z białaczką próbowała znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła ostatnie dni życia na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku.

Pani Maria przedstawiła prezentację oraz fragment koncertu, który miał miejsce w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Poznaniu. Uczniowie naszej szkoły usłyszeli poruszające historie osób walczących o życie.

Zachęcała również do brania udziału w akcjach krwiodawstwa, a także do rejestracji jako dawca szpiku. Zaznaczyła, że jest to decyzja dojrzała i wiążąca prawie na całe życie, dlatego należy dobrze ją przemyśleć.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.darszpiku.pl.