„Chcę, aby pasja stała się moją pracą” – Mateusz Kozłowski o swojej pasji.


Cześć! Nazywam się Mateusz Kozłowski i jestem uczniem klasy I Tl 1 w ZS nr 1, w Wągrowcu. Dlaczego wybrałem ten kierunek? Jest to klasa logistyczna o profilu sportowym. Do jej wyboru zachęcił mnie (jak i moich kolegów z drużyny) trener. Dzięki specjalnie ułożonemu planowi lekcji, mamy czas na codzienne treningi. W klasie znajdują się piłkarze ręczni i nożni. Ja należę do tych drugich.

Piłka nożna jest moją pasją. Pasję jak wiadomo należy rozwijać. Tak też jest i w moim przypadku. Trenuję od 10 lat. Wszystko zaczęło się od pasji mojego taty. To on zaprowadził mnie na pierwszy prawdziwy trening piłkarski. Zakochałem się w tym sporcie, tak samo jak on.

Moim pierwszym klubem był zespół Huragan Pobiedziska. Spędziłem tam aż 9 lat. Nie jest to znany klub w Polsce (obecnie 4 liga, grupa wielkopolska północna), ale to właśnie tam nauczłem się pierwszych podań, zasad gry, jak i fair-play oraz tego, co najważniejsze w życiu młodego sportowca. To, że piłka powinna sprawiać radość i trzeba się cieszyć z każdej minuty spędzonej na boisku.

W klubie tym zacząłem odnosić swoje pierwsze małe skukcesy:

  • Otrzymałem nagrodę Piłkarza Roku 2013 (Drużyna Młodzików Starszych Huragan Pobiedziska),
  • W 2015roku – wyróżnienie Drużuny Trampkarzy Starszych,
  • 2016 roku – Król Strzelców klas I i II gimnazjum w XV Cyklu Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Prywatnej Szkoły Podstawowej MIESZKO,
  • Rok 2017 – Najlepszy Zawodnik w turnieju „Polonia CUP” rocz.2001 i mł.

Od niespełna roku moim nowym klubem jest Nielba Wągrowiec. Moja przygoda z tym klubem dopiero się rozpoczęła. Mam nadzieję, że dalej będę rozwijał się w dobrym kierunku, a w przyszłości to zaowocuje. Chcę, aby pasja stała się moją pracą.