Konkurs o życiu i działalności patrona naszej szkoły


3 lutego w gmachu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Eryk Dybowski i Martin Jaskólski z klas ekonomicznych naszego zespołu. Wcześniej uczniowie napisali eseje na temat dotyczący postaci Stanisława Mikołajczyka, które po ocenie dały prawo udziału w części finałowej konkursu.

VII finał składał się z części pisemnej, którą nasi uczniowie przeszli przebojowo i zakwalifikowali się do części ustnej. W część ustnej uczestnicy konkursu odpowiadali przed komisją składającą się z pracowników naukowych UAM.

Po części ustnej ustalono ostateczne wyniki:

III miejsce indywidualnie zajął Martin Jaskólski, a IV Eryk Dybowski.

W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła zajęła II miejsce.

Natomiast uczennice klasy I Tuf Malwina Adamska i Katarzyna Kranz zdobyły III miejsce w konkursie, wykonując poster z sylwetką patrona Stanisława Mikołajczyka.