Niebo kolorów nad Gigantami!


W sobotę 19 maja 2018 roku odbył się VIII Rajd Rowerowy Ponad Podziałami, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły.

To impreza promująca zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz pomysł na spędzenie sobotniego przedpołudnia. Organizatorem są nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 z dyrektorem panem Jarosławem Berendtem. Patronat honorowy nad rajdem objął Starosta Wągrowiecki pan Tomasz Kranc.

Wspaniała pogoda sprawiła, że w tym dniu na starcie pojawiło się ponad 450 uczestników w różnym wieku. Wszyscy zgromadzeni wystartowali w 8-kilometrową trasę z boiska szkolnego. Rajd prowadziła biała limuzyna, tuż za nią wielka maskotka Tygrysek Bondi, następnie gigantyczny rower – charakterystyczny element każdego rajdu, a za nimi pozostali rowerzyści.

Policja i organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wszyscy czuli się bezpieczni. Po powrocie na szkolne boisko uczestnicy rajdu mieli okazję skorzystać z różnorodnego poczęstunku przygotowanego przez uczniów naszego technikum żywienia i usług gastronomicznych. Impreza urozmaicona była wieloma atrakcjami, takimi jak: turniej strzelecki, manufaktura lodów, oprawa muzyczna w wykonaniu DJ – a Przemasa oraz zespół Szakuny. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych miłośników jednośladów: malowania twarzy, dmuchanego zamku, zjeżdżalni i Klauna Koko oraz pokazu tanecznego zespołu Fart.

Po godzinie 13-tej nadszedł długo wyczekiwany punkt programu. Był nim oczywiście Festiwal Kolorów. Jak to wyglądało? Tego nie da się opisać! Na sygnał DJ – a w niebo poleciały ogromne ilości specjalnego, wielobarwnego proszku, który później osiadł na uczestnikach rajdu. Wszyscy tańczyli i bawili się w rytmie muzyki, wyrzucając kolory w powietrze i tworząc przy tym ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów. To za sprawą tego kolorowego proszku boisko przybrało tęczowe barwy. Po Festiwalu Kolorów nadszedł czas na losowanie wielu atrakcyjnych nagród, z których największą była możliwość wygrania roweru miejskiego. Szczęśliwy posiadacz wylosowanego numeru z uśmiechem na twarzy zgłosił się po nagrodę.

Moc wrażeń i aktywnie spędzony czas udzielił się pozytywnie uczestnikom wyprawy rowerowej. Bardzo dziękujemy sponsorom, sympatykom szkoły za pomoc w organizacji rajdu, za liczne przybycie i już dziś zapraszamy wszystkich za rok!