Jak nie czytam, jak czytam 2018.


Dnia 8 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” – masowego bicia rekordu czytania w tym samym czasie.

W tym roku organizator akcji – redakcja miesięcznika Biblioteka w szkole – zachęcał wszystkich uczestników akcji (uczniów, nauczycieli) do zabawy #JakCzytam.

Nasi czytelnicy wykonywali selfie z właśnie czytaną lub ulubioną książką w bibliotece, pozując na specjalnie zaaranżowanej w tym celu ściance. Do wykonywania zdjęć z książkami wykorzystywane były także inne miejsca, wchodzące w skład przestrzeni biblioteki szkolnej i terenu szkoły.

Czytaniem utrwalonym na zdjęciach, można chwalić się do końca czerwca 2018r., wstawiając selfie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #JakCzytam, a następnie zmienić ustawienia prywatności zdjęcia na „publiczne”, by można je było odszukać po hashtagu.

Wszystkie zdjęcia wezmą udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez organizatora akcji!

W akcji promocji czytelnictwa i budowania pozytywnego wizerunku książki, kojarzącego się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem, Gigantów reprezentowali uczniowie wraz z nauczycielami, z klas: 1Te z p. Kamilą Hekiert, 1Tż i 2Tm z p. Joanną Cyganek, 2W5 z p. Magdaleną Wekwert, 1 Tuf i 1Ti z p. Aleksandrą Tabaką – Hoffmann, a także czytelnicy indywidualni.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy podjęli współpracę z biblioteką i przyłączyli się do akcji.