Europejski Dzień Języków u Gigantów


26 września Europa po raz 17. świętowała Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła kolejny już raz włączyła się w jego obchody.

Podczas zajęć języka obcego uczniowie uczestniczyli w zabawach i quizach, których celem było przybliżenie idei EDJ, czyli ukazanie różnorodności kulturowej świata i bogactwa językowego, a także zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie nauki języków.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali z tej okazji flagi wielu państw i powitania w różnych językach, które udekorowały szkołę i stały się pretekstem do rozmowy nad korzyścią płynącą z nauki języków. Do akcji dołączyło szkolne radio GDM, które z tej okazji nadało powitania w kilkudziesięciu językach oraz hymn Unii Europejskiej, czyli „Odę do radości”. Dzięki rozdawanym ulotkom, społeczność szkolna mogła dowiedzieć się czegoś więcej o samym święcie jak i o innych językach. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia było wspólne odśpiewanie „Ody do radości” jako hymnu wspólnoty, do której Polska należy. Ten dzień był świętem języków, ale też zapowiedzią dłuższego świętowania i przygody z językami, na które zapraszamy już wiosną.

Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody EDJ w naszej szkole. Wspaniałej młodzieży, która z godnym pozazdroszczenia entuzjazmem odśpiewała odę i brała udział w zajęciach językowych. Dziękujemy tym, którzy udekorowali szkołę i pomogli w technicznej realizacji projektu, dziękujemy radiu GDM za błyskawiczną reakcję i pomoc. Dziękujemy uczennicom klasy 2 Tuf i ich opiekunowi, którzy pięknie uwiecznili całą uroczystość, nauczycielom zaangażowanym w realizację całego projektu, wreszcie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaangażowanie i wsparcie.