Weekend cudów Szlachetnej Paczki już za nami


Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, w „Weekend cudów” Szlachetnej Paczki, dzieją się rzeczy niesamowite. We wspólnym działaniu spotykają się Darczyńcy z rodzinami i wolontariuszami.

W naszym powiecie radość dawania połączyła ze sobą ponad 2 211 osób tworzących paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych. Przybliżona wartość podarowanych paczek wyniosła ponad 116 100 złotych. Dziękujemy Darczyńcom i ludziom dobrej woli, dzięki którym 44 rodziny z Powiatu Wągrowieckiego otrzymały cudowne paczki i szansę na szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia.

Również nasza społeczność szkolna obdarowała wybraną przez siebie rodzinę. Prócz konkretnej, spersonalizowanej paczki, zebraliśmy tyle żywności i środków czystości, że wystarczyło jeszcze dla dwóch rodzin, które dostały szansę na spokojne święta bez  obawy, że zabraknie jedzenia na wigilijnym stole. Podczas finału Szlachetnej Paczki spotkaliśmy wielu cudownych ludzi, o wielkich sercach, którzy ofiarowali innym cząstkę siebie, swój czas i uwagę.Obdarowane rodziny przeżywają obecnie chwile radości, co pokazuje jeden z listów, który otrzymaliśmy w czasie finału Szlachetnej Paczki. Autorka listu dziękuje wolontariuszom tymi słowami:

„Dobroć wynikająca ze szczerego, troskliwego i opiekuńczego serca oraz wyrozumiałość wynikająca z mądrego umysłu to cecha Anioła. Większość ludzi nie wierzy w istnienie aniołów, ale odczuwamy ich obecność w szlachetnych ludziach niosących bezinteresowną pomoc. Pomoc ta jest dotykiem Boga, bo pochodzi z miłości do bliźniego. A cuda się zdarzają…  I każdy człowiek może stać się częścią cudu, który rozpowszechnia cel Szlachetnej Paczki.Z całego serca dziękujemy, że nas dostrzegliście i otoczyliście troską, zrozumieniem i pomocą. To dla nas bardzo wiele znaczy. Jesteście naszymi aniołami, bo w najtrudniejszych chwilach naszego życia, podnieśliście nas na duchu, dodając sił na budowę następnych dni. Dzięki Wam nasza wiara w ludzi nie zgasła. Przytulamy do serca!

Dziękujemy!  Wszystkim dobroczyńcom, darczyńcom!”