VIII Ogólnopolski Konkurs o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka.


Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duży sukces podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Stanisława Mikołajczyka. W rozegranym konkursie 9 lutego 2019 r. w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu zespół wykazał się dużą wiedzą osiągając wysokie miejsca.

Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, charakterze i uwarunkowania polskiej polityki w latach 1943-1947 oraz wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku – polityku, jednym z najważniejszych przywódców ruchu ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, prezesie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremierze w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej.

VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku potwierdził doskonałe przygotowanie naszych uczniów. Drużyna z Wągrowca zajęła w klasyfikacji zespołowej miejsce na najwyższym podium (skład: Eryk Dybowski klasa II Te i Martin Jaskólski klasa III Te). Nagroda za zwycięstwo, to wyjazd do Brukseli na zaproszenie europosła Andrzeja Grzyba.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny był Eryk Dybowski, który zajął 1 miejsce (w nagrodę otrzymał bony do wykorzystania w Media Markt). Natomiast Martin Jaskólski zajmując 5miejsce.

Organizatorzy przeprowadzili również konkurs posterowy adresowany do szkół noszących im. Stanisława Mikołajczyka: „Nasz patron Stanisław Mikołajczyk”. Reprezentantka naszej szkoły Adrianna Rajs uplasowała się na 2 miejscu otrzymując w nagrodę bony do zakupu w Media Markt. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie i zostały przekazane do Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu.

Organizatorami konkursów byli: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Zarząd Główny Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy wyśmienitej postawy reprezentantom naszej szkoły. Info/zdjęcia: Kazimierz Rybczyński Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu.