„Bez muzyki nie wyobrażamy sobie życia”


Po zebraniu wielu przychylnych opinii, przy występach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zrodziła się w nas, młodych artystach wizja stworzenia szkolnego zespołu.

Entuzjazm wynikający z możliwości występowania przed tak wspaniałą publicznością, jaką jest grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły, nie mógł się zmarnować. Poparty pracą i pasją występ na konkursie talentów jeszcze bardziej przekonał nas do dalszej działalności. Wielu nauczycieli poparło inicjatywę utworzenia grupy, mogącej tworzyć najlepszą od stuleci szkolną oprawę muzyczną.

Skład zespołu

A więc w skład zespołu wchodzą cztery, uzdolnione muzycznie osoby, czyli perkusista, pianista, gitarzystka oraz wokalista. Większość z członków grupy potrafi grać na więcej, niż jednym instrumencie, zapewniając elastyczność w konstruowaniu repertuaru nadchodzących występów.

Nasz wokalista, Przemysław Mazur, dołączając do zespołu najpóźniej, szybko stał się znakiem rozpoznawczym naszej grupy, dzięki swojej charakterystycznej fryzurze. Posiada bogate zasoby głosowe, co przekłada się na dobrze wykonane covery najpopularniejszych gwiazd rocka, metalu i wielu, wielu innych. Nie sposób przejść obojętnie obok jego nietuzinkowej osobowości. Wiele zainteresowań poza muzyką pozwala mu na oryginalne podejście to tematu.

Urocza gitarzystka Kamila Kamińska, skutecznie wprowadza w ekstazę wszystkich słuchaczy. Fenomenalne popisy solowe, powodują gęsią skórkę już na samych próbach, jednak najlepsze zawsze zostawia na koniec, obdarowując koncertowiczów wspaniałym brzmieniem swojego instrumentu. Oprócz gitary, Kamila posiada również uzdolnienia pianistyczne, o czym mogliście się przekonać przy okazji już wspomnianego konkursu talentów. Perkusja również nie jest jej obca. Śmiało można powiedzieć, że bez muzyki nie wyobraża sobie reszty życia.

Emil Kabat, pianista zespołu lub drugi gitarzysta, swoją grą dopełnia uroku naszych wystąpień, oddając wiele emocji grze. Jego niezwykle długi czas gry na instrumencie klawiszowym pozwala na odegranie utworów o ogromnej trudności lub na pozór zupełnie nienadających się na pianino. Mimo tego, że Emil z przyczyn szkolnych nie mógł zagrać na poprzednim występie, jest nieodłączną częścią grupy. Nadaje naszej muzyce wyrazistości oraz niepowtarzalnej jakości.

Tak samo jak na scenie, tak i w opisie na końcu nasz perkusista, Przemysław Wrzesień. Na próbach wprowadzający mnóstwo pozytywnej energii, jak i również ciężkiego brzmienia, wewnętrznie odczuwający niesamowitą radość z możliwości koncertowania. Potrafi zdziałać cuda przy swoim instrumencie, który stał się wizytówką naszej grupy. Kończąc szkołę muzyczną, zyskał miano muzyka kompletnego. Obeznany w wielu stylach muzycznych, zarówno teoretycznie jak i praktycznie, wprowadza swój wachlarz wiedzy – stosując go – tworzy niesamowite, perkusyjne aranżacje. Potrafi grać również na pianinie oraz nie jest mu obce pojęcie gitary, co potwierdza jego uzdolnienia.

Cele zespołu

Naszym celem jest oczywiście uświetnianie wielu uroczystości lub imprez szkolnych w stylu, jakiego nie posiada żadna inna szkoła. Urokliwy, niestandardowy repertuar pozwala na wpasowanie się w różne gusta muzyczne wszystkich uczniów. Swoją obecnością na wielu wydarzeniach chcemy zyskać miano nieśmiertelnych naszej placówki. Jednak głównym powodem, dla którego każdego tygodnia zespół spotyka się wspólnie i rozmyśla, jak najlepiej przygotować oprawę muzyczną pod dane wydarzenie, i zadowolić każdego wśród Was, jest chęć połączenia wszystkich zaangażowanych w życie i rozwój szkoły. Poprzez swoją twórczość pragniemy przywrócić ducha dobrej, wartościowej muzyki, jaka w dzisiejszych czasach jest traktowana drugorzędnie. Pragniemy również uwrażliwić jak największe grono odbiorców na piękno, zarówno współczesnej, jak i niestety zapomnianej już muzyki klasycznej.

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na scenie. Mamy nadzieję, że będziemy dla Was jednym z ulubionych zespołów i aula będzie wypełniona po brzegi!

K.K