Światowy Dzień bez Tytoniu


30 maja 2019 roku w Poznaniu laureaci szkolnego i powiatowego konkursu na film, pt. „Tytoń – od leku po truciznę” wzięli udział w finale wojewódzkim organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną!

Dwie ekipy filmowe z naszej szkoły znalazły się w finale: Dawid Mucha i Zuzia Połęć z 2Ti oraz Kamila Kamińska i Marcel Szeszycki z 1Ti.

Sprostali oni trudnemu tematowi i formie, zdobywając wyróżnienia, a wraz z nimi dyplomy i cenne nagrody. Do nagród dołączono również możliwość obejrzenia najnowszego filmu Disneya: „Aladyn” w sali Multikina.

Nazajutrz, z racji przypadającego w tym dniu „Światowego Dnia bez Tytoniu”, mieliśmy możliwość obejrzenia tych dwóch nagrodzonych produkcji.
Filmy nawiązują do historii tytoniu, mówią o błędnym pojmowaniu właściwości tytoniu, by wreszcie uzmysłowić nam, jak wielkim nieszczęściem dla człowieka stało się sprowadzenie tytoniu na nasz kontynent. Przypominają też o tym, że papierosy elektroniczne są równie niebezpieczne. Oprócz filmów pokonkursowych zobaczyliśmy też kilka filmów, które przypominają nam o szkodliwości palenia. Dlatego wszystkich palaczy namawiamy do rzucenia palenia!  Nie pal! To jest teraz w modzie!