Giganci Mistrzami Powiatu w Lekkoatletyce


31 maja 2019 roku odbyła się XVIII Spartakiada Powiatowa Szkół Ponadgimnazjalnych, Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Publicznych Powiatu Wągrowieckiego w Lekkoatletyce. Organizatorem Spartakiady był Powiat Wągrowiecki oraz Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu.

Zawody otworzył oficjalnie Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. Gościem specjalnym był wybitny sportowiec związany z Wągrowcem, trener dr Zbigniew Orywał – mistrz Polski w biegu na 800m, pierwszy Polak, który odniósł sukces na terenie USA w hali, gdzie dwukrotnie zdobył tytuł międzynarodowego mistrza kraju w biegu na dystansie 1000 jardów.

Reprezentacja Gigantów w składzie 19 dziewcząt i 27 chłopców walczyła o każdy punkt dla naszej szkoły (punktowane 8 pierwszych miejsc, w każdej konkurencji przez trzech reprezentantów, każdej szkoły). Dziewczęta i chłopcy brali udział w 11 konkurencjach: biegach – 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, skoku wzwyż, w dal, pchnięciu kulą, rzutem oszczepem. Chłopcy mieli jeszcze dodatkowo bieg długi – 3000 m.

Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna zajmując:

  • I miejsce w klasyfikacji dziewcząt 148 pkt,
  • I miejsce w klasyfikacji chłopców 211 pkt,
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej 359 pkt. 

Dla naszej szkoły punkty zdobywali uczniowie:

Dziewczęta: Aleksandra Łuksztet III Te 18 pkt, Ewelina Pałka I Tfh 16 pkt, Weronika Rudnik I Te 16 pkt, Nikola Maroszek I Tfh 11 pkt, Monika Pachowicz II bs2 10,5 pkt, Wiktoria Fuhrmann II Tl2 9,5 pkt, Alicja Lewandowska III w1 9,5 pkt, Weronika Ilska II Tż 9 pkt, Liwia Niepolska II Ti 8 pkt, Izabela Piela II Tuf 7,5 pkt, Marita Piasecka II bs4 7 pkt, Zuzanna Janka I Tfh 7 pkt, Małgorzata Ignaczak I Tfh 5 pkt, Dominika Droszcz II Tż 4 pkt, Daria Bartkowiak II Tż 4 pkt, Maria Michalak I Tmp 3 pkt, Sandra Mendyka I Tf 2 pkt, Wiktoria Krakowiak I Tf 1 pkt. Opiekun grupy pani Ewa Bonowska.

Chłopcy: Dominik Dziekański II Tl1 20 pkt, Eryk Kurek II bs5 14 pkt, Cyprian Niepolski III Tm 13 pkt, Dawid Brant II Tl1 12 pkt, Jonatan Maćkiewicz II Tm 12 pkt, Kasper Grzegorzewski II Tuf 10pkt, Hubert Jaśkowiak II bs4 10 pkt, Kacper Jarecki II Tl1 9 pkt, Krystian Wilk II Tm 9 pkt, Miłosz Biniewski I Tl 8 pkt, Kamil Walicki I Tmf 8 pkt, Mateusz Tyll IV Tl 8 pkt, Alan Łęgowski II Tl2 8 pkt, Mikołaj Dobrzykowski II bs5 7 pkt, Mateusz Leszczyński I Tfh 7 pkt, Michał Żabicki I Te 7 pkt, Jakub Werkowski II Tm 6 pkt, Patryk Gurda I Tfh 6 pkt, Mateusz Rożek I Tfh 6 pkt, Filip Szymczak II bs3 6 pkt, Konrad Ostajewski II Tl1 5 pkt, Mateusz Kozłowski II Tl1 5 pkt, Szymon Baczyński II Tm 4 pkt, Daniel Gryglewski III w5 4 pkt, Fabian Rosiński III bs3 4 pkt, Hubert Polega III w5 2 pkt, Mateusz Pleszewski II Tl2 1 pkt. Opiekun grupy pan Łukasz Mendel

Gratulujemy i dziękujemy młodzieży za ogromne zaangażowanie !!!

Całemu zespołowi katedry wychowania fizycznego dziękuję za rok owocnej pracy, która przełożyła się na tegoroczne sukcesy. Przewodnicząca zespołu.