JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019


7 czerwca już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wyposażeni w ulubione książki i dobry humor przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczniowie pierwszych klas technikum zmierzyli się z „Cytatami znanymi i lubianymi”, odpowiadając na pytania interaktywnego quizu, przygotowanego z wykorzystaniem narzędzi aplikacji Kahoot. Uczestnicy zabawy rozpoznawali cytaty, które pochodziły z literatury, a także szeroko rozumianej kultury masowej. Następnie pozowali do wspólnych fotografii z książkami, w otoczeniu terenów zielonych naszej szkoły.

Zgodnie z założeniami pomysłodawców akcji (redakcji miesięcznika Biblioteka w szkole), celem jej jest nie tylko bicie rekordu czytania w jednym momencie. Chodzi głównie o budzenie pozytywnych skojarzeń z książką, tak by czytanie kojarzyło się z relaksem i rozrywką. Akcja ma zachęcić do sięgnięcia po książkę tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek.

Dziękuję nauczycielom: p. Oli Tabace – Hoffmann, p. Joannie Wesołowskiej, p. Alicji Kotarbie, p. Izabelli Krystkowiak i p. Bartoszowi Kozdębie, za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznej akcji.

Beata Hallas