GIGANCI Liderami Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej


Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski na stałe wpisała się w kalendarz edukacyjnych wydarzeń powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego i złotowskiego. W tym roku zorganizowano ją po raz dwunasty.

Celem olimpiady jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ekologicznej i zrozumienie funkcjonowania złożonej struktury świata przyrodniczego.

17 października w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu rywalizacja toczyła się na poziomie powiatowym. Na wskazanie poprawnych odpowiedzi uczestnicy olimpiady mieli 45 minut.

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: Milena Szejner  z kl. IV Te, Aleksandra Łuksztet z kl. IV Te, Jonatan Maćkiewicz z kl. III Tm, Michał Radziątkowski z kl. III Tm, Jakub Kozubek z kl. II Te, Wiktoria Kucz z kl. II Te, Weronika Rudnik z kl. II Te, Katarzyna Świtała z kl. I Ti5, Natalia Kin kl. I Tf5, Aleksandra Szkudlarek z kl. I Tf. Opiekunem była pani Monika Janas – Cieszyńska.

W każdej z trzech wymienionych wyżej kategorii wyłoniono najlepszą ósemkę, która 7 listopada będzie reprezentowała Powiat Wągrowiecki podczas finału w Pile.

W zaszczytnym gronie zwycięzców znalazło się troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Szkudlarek zajęła I miejsce, a Jonatan Maćkiewicz i Aleksandra Łuksztet otrzymali wyróżnienie, to oni będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. W naszej szkole mamy liderów wiedzy z ekologii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.