XIX edycja Szlachetnej Paczki


Kolejny rok wolontariusze naszej szkoły włączają się w ogólnopolski program społeczny Szlachetna Paczka. W tej edycji nasza drużyna liczy 22 osoby, z czego 13 osób to weterani – opiekują się rodzinami już od kilku lat.

Nowi, paczkowi wolontariusze, uczestniczyli we wdrożeniu, które odbyło się w naszej szkole. Wszyscy zostali przeszkoleni z zakresu procedur ustalonych przez Stowarzyszenie Wiosna.

Przygotowani do czekających nas zadań rozpoczęliśmy pracę z rodzinami i osobami samotnymi, których na tym etapie jest 55.

Będziemy wdzięczni całej społeczności szkolnej za wsparcie nas w postaci propagowania naszych działań w środowiskach rodzinnych i lokalnych oraz informowanie mieszkańców naszego miasta o możliwości zostania Darczyńcą dla potrzebujących osób.

Otwarcie bazy rodzin i udostępnienie ich historii na stronie szlachetnapaczka.pl nastąpi 16 listopada br. Wtedy to Darczyńca wybiera rodzinę, której chce pomóc.

Dziękujemy wszystkim przychylnym naszej pracy.