XV Regionalny Turniej Warcabowy


W czwartek, 24 października 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XV REGIONALNYM TURNIEJU WARCABOWYM  „SPRAWNI RAZEM” w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego, w Gębicach.

Celem tego turnieju jest rehabilitacja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną zgodnie z hasłem „Zmyślne ruchy rzeźbą umysłu”, jak również popularyzacja gier stolikowych i przygotowanie do aktywnego udziału w życiu towarzyskim poza szkołą.

Reprezentantami naszej szkoły było czworo uczniów w kategorii starszej (powyżej lat szesnastu): Paulina Senger II bs3, Krystian Gorząd II bs3 , Piotr Dzierla II bs3 i Darek Piotrowicz III bs3. Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Pawlak.

W wymienionej wyżej kategorii wzięło udział 20 uczniów z pięciu szkół: Piły, Starej Łubianki, Wyrzyska, Czarnkowa i Wągrowca. Spośród tych zawodników wyłoniono najlepszą szóstkę, nasz uczeń Krystian Gorząd zajął III miejsce, a Darek Piotrowicz miejsce V.W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.