Dzień Kundelka w Sułaszewie


25 października wychowankowie klas: II Te, IV Ta, IV Tfh, I g5 wraz z opiekunami: panią Moniką Janas – Cieszyńską i panią Agnieszką Gałowską oraz panem Piotrem Radziątkowskim, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sułaszewie.

Termin odwiedzin nie był przypadkowy, bowiem 25 października obchodzimy święto kundelka. To nieformalne święto obchodzone w Polsce zainicjowało nieistniejące już Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka. Jego celem jest, abyśmy pamiętali o kundelkach, często źle traktowanych i niechcianych, które okazują się wytrwałymi towarzyszami człowieka.

Uczniowie przekazali opiekunom schroniska wcześniej zebraną w szkole żywność, po czym młodzież wzięła pieski na spacer. Radość była z obu stron, młodzież bardzo dobrze radziła sobie z opieką nad czworonożnymi przyjaciółmi. Psy, które znalazły się w schronisku, zasługują na naszą miłość, prawdziwy dom oraz wsparcie. Przyzwyczajone do trudnego życia potrafią odpłacić się miłością człowiekowi, który je zaadoptuje. Namawiamy do takiej formy niesienia pomocy, ponieważ wiele zwierząt na nią czeka.

Warto wspomnieć również o bohaterskim wyczynie naszej młodzieży, która podczas przechadzki po terenach schroniska odnalazła psa potrzebującego pomocy, dzięki szybkiej i sprawnej akcji młodzieży i pracowników schroniska udało się pomóc, i uratować czworonożnego kundelka.

Cieszymy się, że nasza młodzież wychowana jest w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym.

Organizatorzy i młodzież zapowiadają, że będą odwiedzać swoich czworonożnych przyjaciół częściej.