GIGANTyczna moc uzdrawiania


26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Donacji i Transplantacji – ta symboliczna data wyznacza początek kolejnego etapu przygody Gigantów z kampanią Drugie Życie.

Tuż przed feriami reprezentanci naszej szkoły: Aleksandra Błaszkowska (kl. II Te), Amelia Matuszak (kl. II Te), Wiktoria Rokicka (kl. I Tm5), Aleksy Knapik (kl. ITm5), Wojciech Tadla (kl. ITm5), Mateusz Urbański (kl. ITm5) oraz Adrian Wachowiak (kl. ITm5) pod opieką Pani Katarzyny Trzęsimiech wzięli udział w inauguracji XIII edycji Kampanii Drugie Życie w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego. Przedstawiciele Gigantów uczestniczyli w transplantacyjnej grze miejskiej oraz serii wykładów dotyczących zagadnienia transplantacji w ujęciu medycznym, etycznym oraz prawnym.

Giganci po raz kolejny znaleźli się w elitarnym gronie 32 szkół z Wielkopolski. Przez najbliższe pół roku będą promowali ideę donacji podczas różnych akcji i happeningów, podnosząc w ten sposób poziom świadomości uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Wągrowca w kwestii transplantacji.

Bo każdy powinien wiedzieć, że ma wielką moc: MOC UZDRAWIANIA.