XIII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”


W sobotę, 7 marca w Auli I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu odbył się XIII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły.

W kategorii turniej recytatorski uczniów szkół ponadpodstawowych III miejsce zajęła Marta Korbal – uczennica klasy II Tl, prezentując utwór Wisławy Szymborskiej „Portret Kobiecy”. Do konkursu przygotowała ją pani Kamila Hekiert.

W kategorii turniej poezji śpiewanej wystąpili podopieczni pani Lucyny Walewskiej – Jastrząbek: Jagoda Nowicka, Emilia Milewska, Jakub Pisarek oraz Kinga Kuczek, którą wokalnie do występu przygotowała pani Marta Jastrząbek. Niestety choroba uniemożliwiła występ Julii Tucholskiej.

Jury, w składzie Jan Pyrtek, Honorata Miller i Małgorzata Osuch po wysłuchaniu wszystkich wokalnych prezentacji postanowiło przyznać I miejsce Kindze Kuczek i wyróżnić występ Emilii Milewskiej.

To już drugi konkurs, w którym wzięli udział giganci. W styczniu na XV Powiatowym Konkursie Wokalistów Solistów Graj Muzyka 2020, wyróżnienie wyśpiewał Jakub Pisarek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.