1 GRUDNIA Światowy dzień AIDS


Dzień 1 grudnia od 1988 roku jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.

Na świecie żyje blisko 37 mln osób zakażonych wirusem HIV.

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje w naszym kraju z wirusem HIV, a prawie co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać.

W profilaktyce HIV/AIDS ważna jest wiedza o tzw. zachowaniach ryzykownych, narażających na to zakażenie. A to znaczy, że każda osoba podejmująca takie ryzyko może się zakazić.

Dlatego ograniczanie rozprzestrzeniania się HIV/AIDS jest – w Polsce i na całym świecie – jednym z priorytetowych zagadnień zdrowia publicznego.

W tym szczególnym dniu, a także w dobie walki z pandemią koronawirusa, pamiętajmy szczególnie o trosce o nasze zdrowie. Zachęcamy uczniów do wejścia w poniższy link:

http://drive.google.com/file/d/1YRQQ9MwRpfxTTLMw1GdEFH_u58-wf_3L/view?usp=sharing

i do rozwiązania krzyżówki z zakresu profilaktyki zdrowia. Rozwiązanie wraz z podanym imieniem, nazwiskiem i klasą uczestnika proszę przesłać na adres telimena50@o2.pl do 6 grudnia 2020 r.,w temacie wiadomości wpisując – krzyżówka. Po tym terminie komisja w składzie: Izabella Krystkowiak, Beata Hallas i Monika Janas-Cieszyńska wylosują spośród nadesłanych rozwiązań 3 osoby, które otrzymają ,,słodką niespodziankę” pod choinkę.

No to…miłego, słodkiego życia…