Poszukiwania Gigantycznej Kapsuły Czasu


20 października 2020 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się kolejna impreza w ramach akcji upamiętniającej 100 – lecie szkoły.

Nauczyciele wychowania fizycznego: pani Agnieszka Zych oraz pani Ewa Bonowska przygotowały wyjątkową niespodziankę dla uczniów w postaci Gry Miejskiej:

„Śladami historii Naszej Szkoły – Poszukiwania Gigantycznej Kapsuły Czasu”.

Fabuła gry obejmowała poszukiwania zaginionej na przestrzeni lat drogocennej kapsuły czasu, którą zwycięska drużyna miała przekazać Dyrektorowi Szkoły.

Wyzwanie w duchu sportowej rywalizacji rozpoczęło się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Drużyny ruszyły w poszukiwaniu kolejnych lokalizacji, w różnych punktach miasta, które na przestrzeni minionego wieku związane były z siedzibami naszej szkoły: ul. Kolejowa 14, ul. Szeroka 1, tereny po byłych Zakładach HCP i ul. Kcyńska 48. W każdym z tych miejsc, zawodnicy musieli rozwiązać zagadki, które przysporzyły ogrom emocji, a ich rozwiązanie było konieczne, by odkryć kolejne etapy trasy. Organizatorzy za pomocą programu na bieżąco śledzili postępy zawodników, budziły one również wielkie poruszenie!

W grze wzięły udział trzy drużyny :
I drużyna „Dzikuski” z klasy 2Tf – opiekun Łukasz Mendel

Aleksandra Bejenkowska
Matylda Faustmann
Matylda Kluczyńska
Kaja Miler
Julia Żądło

II drużyna „Logistycy” z klasy 4Tl2 – opiekun Waldemar Rojtek
Wiktoria Fuhrmann
Jacek Pinkowski
Dariusz Pawlak

III drużyna„Korzonko- świruski” z klasy 3Tż – opiekun Paweł Bejnarowicz
Michalina Nowak
Monika Oleksy
Amelia Jeska
Zuzanna Pawlak
Natalia Kuszpit

Poruszając się po sygnale GPS, drużyny przebyły trasę ok. 6 km, przy czym najlepsza drużyna „Korzonko-świrusek” pokonała ją w 1 h i 13 min. Zwyciężczynie odnalazły zaginiony relikt i oddały go w ręce prawowitego właściciela Pana Dyrektora Zbigniewa Smolińskiego.

Oczywiście jak w każdej grze, rywalizujące drużyny uhonorowane zostały nagrodami. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała vouchery o wartości 100 zł dla każdego członka drużyny, do sklepu sportowego Decathlon.

Gra miejska, to niecodzienna forma promocji szkoły, łącząca dużą porcję zabawy, garść wiedzy o historii szkoły i masę ruchu na świeżym powietrzu.
Gratulacje dla wszystkich drużyn !!!