Dzień Sprzątania Świata


17 września uczniowie naszej szkoły, klasy: III Tf, III Tg5, IV Te wraz z opiekunami: Moniką Janas – Cieszyńska, Beatą Klapiszewską – Kaźmierczak,  Emilią Paradowską, Ingą Olejniczak wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata pod sztandarem organizacji Nasza Ziemia oraz patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu.

Jak co roku, wybraliśmy sobie teren do sprzątania  wokół  Ośrodka Edukacji Leśnej. Mimo wspólnej zabawy, udało nam się zebrać sporą ilość odpadów. Bohaterzy tego dnia nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Tegoroczna akcja szczególną uwagę poświęca plastikowi, a główne jej hasło:

„Myślę, więc nie śmiecę”.

Z kolei uczniowie klasy II Tżf wraz z wychowawcą Łukaszem Zanto, posprzątali tereny wokół naszej szkoły. Odbyła się również pogadanka o segregacji śmieci, a przy współpracy ze świetlicą stworzono gazetę tematyczną propagującą dobre nawyki, promowanie segregacji śmieci.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy na co dzień dbają o miejsca piękne z natury i wspierają działania Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” = razem możemy więcej!