Inauguracja Klubu Promocji Zdrowia


8 października 2021 r. w auli naszej szkoły odbyła się inauguracja działalności Klubu Promocji Zdrowia, który jest szkolną inicjatywą mającą na celu promowanie zdrowia na terenie ZS nr 1 w Wągrowcu oraz w najbliższym środowisku.

Członkami Klubu są uczniowie ZS nr 1, a działaniami kieruje zespół nauczycieli do spraw promocji zdrowia. W trakcie inauguracji przedstawiono cele, zadania i idee działalności Klubu Promocji Zdrowia. Członkowie Klubu otrzymali certyfikaty poświadczające ich udział w działaniach prozdrowotnych. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu na logo Klubu Promocji Zdrowia. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Nikoli Kruś, a II miejsce Oliwii Chelińskiej. Projekt uczennicy Nikoli Kruś został wybrany na logo nadrukowane na koszulki uczestników Klubu Promocji Zdrowia. W czasie inauguracji przedstawiono również raport z badania ankietowego na temat odżywiania się uczniów ZS nr 1 w Wągrowcu. Celem badania było opracowanie strategii promowania zdrowia w naszej szkole. W programie inauguracji przewidziano spotkanie on-line z specjalistą do spraw żywienia, inżynierem Sandrą Klonskowską. Pani Sandra przygotowała dla uczniów prezentację na temat prawidłowego odżywiania się, znaczenia mikroelementów w diecie dzieci i młodzieży. Po części oficjalnej odbyła się kawiarenka jesienna czyli degustacja zdrowych deserów przygotowanych przez klasy żywieniowe pod kierownictwem pani Joanny Lorc oraz pani Anity Strzeleckiej.