Wycieczka do drukarni


W dniu 18 października odbyła się wycieczka do drukarni PFM Pana Stachowiaka. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3 Tg 5 – grupa zawodowa techników grafiki i poligrafii cyfrowej wraz z panią Aleksandrą Tabaką -Hoffmann.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktyczną stroną całego cyklu technologicznego w profesjonalnej drukarni. Panowie w drukarni omówili i pokazali fazy projektu, przygotowanie form drukowych i różne procesy drukowania. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą maszyny offsetowej oraz na jakich materiałach można drukować. Poznali wszystkie etapy powstawania gotowego produktu poligraficznego. Zobaczyli różne przykłady gotowych wydruków: od akcydensów, przez ulotki, plakaty, kalendarze po broszury, gazety i książki oraz opakowania.Wydrukowane produkty były przycinane, składane i montowane w procesie introligatorskim.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Gaertnerowi i Adamowi Duplickiemu za oprowadzenie po drukarni i przybliżenie swojej pracy oraz Panu Edkowi Stachowiakowi za zaproszenie nas do swojej firmy.