Dzień Kundelka


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że los bezdomnych psów nie jest im obojętny. Klasy: IV Te, IV Tż, III Tg5, IV Tl wraz z opiekunami: Moniką Janas – Cieszyńska, Emilią Paradowską i Beata Klapiszewską – Kaźmierczak odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt, w tym roku wybrali Rybowo.

Pamiętajmy, że 25 października obchodzimy święto kundelka. To nieformalne święto obchodzone w Polsce zainicjowało nieistniejące już Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka. Jego celem jest, abyśmy pamiętali o kundelkach, często źle traktowanych i niechcianych, które okazują się wytrwałymi towarzyszami człowieka.

Uczniowie przekazali opiekunom schroniska wcześniej zebraną w szkole żywność, po czym młodzież wzięła pieski na spacer. Radość była z obu stron, młodzież bardzo dobrze radziła sobie z opieką nad czworonożnymi przyjaciółmi. Psy, które znalazły się w schronisku, zasługują na naszą miłość, prawdziwy dom oraz wsparcie. Przyzwyczajone do trudnego życia potrafią odpłacić się miłością człowiekowi, który je zaadoptuje. Namawiamy do takiej formy niesienia pomocy, ponieważ wiele zwierząt na nią czeka. Najlepszą formą podziękowania dla wszystkich darczyńców były merdające ogonki psiaków.

Cieszymy się, że nasza młodzież wychowana jest w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym. Organizatorzy i młodzież zapowiadają, że będą odwiedzać swoich czworonożnych przyjaciół częściej.