Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych


28 października odbył się konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

Konkurs ten rozpoczął cykl projektów organizowanych w ramach innowacji pedagogicznej. Różne szkoły na całym świecie przeprowadziły konkurs wiedzy o USA, przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły. Prawie czterdziestu uczniów Zespołu Szkół nr 1spotkało się w auli szkolnej, aby sprawdzić się w teście wiedzy o Ameryce. Najwięcej punktów zdobył Mikołaj Olszewski z klasy I Tm i tym samym zapewnił sobie I miejsce. II miejsce zajął Bruno Tyborski, uczeń klasy IV Tfh, a miejsce III zdobyła uczennica z klasy I Tż Wiktoria Poczekaj. Serdecznie gratulujemy wygranej.

W dniu dzisiejszym zwycięzcy odebrali nagrody z rąk organizatorek konkursu: pani Danuty Bodus, pani Agaty Jamroży oraz pani Joanny Zborowskiej. Już w przyszłym tygodniu zwycięzcy z poszczególnych szkół, z całego świata spotkają się za pośrednictwem platformy Zoom, aby rozwiązać finałowy test, który pozwoli wyłonić najlepszego uczestnika konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!