Narodowe Święto Niepodległości


Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 10 listopada 2021 r. odbyła się z tej okazji akademia.

Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Smoliński wprowadził wszystkich w atmosferę tego patriotycznego święta. Po części oficjalnej oraz złożeniu przysięgi przez przedstawicieli klas pierwszych, część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas III Ti oraz Tż5 pod kierunkiem pani Joanny Lorc i pana Kazimierza Rybczyńskiego. Wyrecytowane utwory poetyckie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Występ wzbogaciły pieśni patriotyczne. Była to dla uczniów wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Następnie o godz. 11.11 odśpiewany został hymn państwowy. Oddaliśmy w ten sposób szacunek wszystkim Polakom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Takie dni jak ten, przyczyniają się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.