Dzień Patrona Szkoły


10 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 120-lecia urodzin i 55-lecia śmierci Stanisława Mikołajczyka.

Wśród przybyłych na uroczystość gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dr hab. Paweł Stachowiak, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc oraz Prezes Zarządu Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka Przemysław Majchrzak.

W trakcje akademii prof. Paweł Stachowiak wygłosił wykład na temat życia i działalności wielkiego Polaka i patrioty, jakim był patron naszej szkoły – Stanisław Mikołajczyk. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu wiedzy naszym patronie.

I miejsce zajął Mateusz Jurek z klasy III Ti, II miejsce Patrycja Dobrzykowska z klasy IV Tl, natomiast III miejsce Kamila Kaczmarek z klasy III Tż5.

Uczniowie klas III Te i III Tm5, przy wsparciu szkolnego zespołu wokalnego oraz klasy III Tf przygotowali część artystyczną. Połączenie gry świateł, dźwięków oraz słów sprawiło, że publiczność była pod ogromnym wrażeniem widowiska.

Z okazji Święta Patrona życzymy naszej szkole sukcesów, jedności i wytrwałości. Dyrekcji, Nauczycielom, uczniom wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.