Konkurs „Zostań Ekonomistą”


Dziekan Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ogłosił VI edycję konkursu „Zostań ekonomistą”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną uczniów szkół średnich, popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, podnoszenie świadomości gospodarczej uczestników Konkursu oraz zachęcanie do podjęcia studiów ekonomicznych.

Konkurs ma charakter zespołowy. Składa się z dwóch etapów.
Pierwszy etap polega na pracy zespołowej uczniów w szkołach. Mają oni za zadanie napisanie eseju z wybranej problematyki ekonomicznej, zredagowanego według wymagań Organizatora z proponowanych obszarów tematycznych.

Drugi etap konkursu odbędzie się w siedzibie Organizatora i  polegać będzie na przedstawieniu prezentacji multimedialnych eseju z pierwszego etapu konkursu.

Laureaci otrzymują zaświadczenie uprawniające do przyjęcia na studia I stopnia bez konieczności udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym podczas rekrutacji na kierunki studiów oferowane przez Wydział Ekonomiczny.

Dwie uczennice naszej szkoły zostały zgłoszone do konkursu i rozpoczęły prace nad esejem. Są to:
Kornelia Czerwińska, Martyna Zielke – obie z kl. III Technikum ekonomicznego. Trzymamy kciuki i życzymy owocnej pracy.

Danuta Białecka