Światowy Dzień Wody z PAH!


22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Akcja ma na celu uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1992 roku. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach tego dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.

W tym roku z okazji Światowego Dnia Wody w ZS nr 1 pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej odbyło się webinarium. W ramach spotkania uczniowie obejrzeli ciekawy wykład oraz wykonali krzyżówkę, której tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące zasobów wody w środowisku naturalnym. Uczestniczące w spotkaniu klasy: II Tżf oraz IV Tż otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz butelki niegazowanej wody.

Szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole każdemu uświadomił, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić i cenić, a także we właściwy sposób wykorzystywać.

W tym dniu wręczono również dyplomy oraz nagrody uczniom wyróżnionym w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Wyniki:

  • I miejsce: Bartosz Pawlik klasa ITig,
  • II miejsce: Klaudia Ratajczak klasa II Tl,
  • III miejsce: Jakub Kozubek klasa IV Te,
  • Wyróżnienie: Wiktoria Sawicka klasa I Tż,  Milena Samola klasa II Tl.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożyli również opiekunowie zwycięskiej drużyny Pani Monika Janas-Cieszyńska, Pani Beata Klapiszewska-Kaźmierczak i Pani Patrycja Świerad.