Giganci liderami akcji Inwestuj w naszą planetę


Miło nam poinformować, że nasza szkoła została  liderem akcji Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Inwestuj w naszą planetę” organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu.

Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole rozpoczął  Plenerowy Wernisaż, na którym mogliśmy podziwiać piękne fotografie przyrodnicze wykonane na terenie Powiatu Wągrowieckiego przez uczniów technikum fotografii i multimediów.

Nie zabrakło również najważniejszych działań, jakie mogą pomóc naszej planecie, czyli sprzątania śmieci z okolicznych terenów zielonych, lasów czy brzegu jeziora. Uczniowie klas 3Tż oraz 3Ti5 wraz z opiekunami wzięli udział w tej akcji.

Tego dnia, w szkole odbyły się także lekcje przygotowane przez Szkolny Klub Ekologa propagujące ekologiczne zachowania wśród uczniów. Klasy 1Tl, 2Tl, 2Tie oraz 3b1 dzielnie poradziły sobie z zadaniami, jakie miały wykonać: tematyczny escaperoom, przygotowanie plakatów czy opracowanie zagadnień wspierających środowisko naturalne naszej planety. Na młodzież czekała miła niespodzianka w postaci kwiatków oraz certyfikaty uczestnictwa w Dniu Ziemi.

W szkolnej auli odbył się również quiz o tematyce ekologii. Miał on formę przyjemnej rywalizacji pomiędzy reprezentantami z ośmiu klas. Pierwsze miejsce zajęła klasy 2Tie, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 3Tl1, a trzecie miejsce – klasa 3Tf5. Za udział w rozgrywce uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Sprawozdanie  z tych działań zostało wysoko ocenione przez kierownictwo Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Wągrowca, za co szkoła otrzymała przepiękne sadzonki, które uczniowie posadzili na terenie kawiarenki pod chmurką.

Organizatorzy światowego Dnia Ziemi są dumni z propagowania działań ekologicznych wśród wspaniałej młodzieży naszej szkoły. Cieszymy się, że młodzież chętnie angażuje się w tego typu działania i liczymy, że taka postawa młodego pokolenia pozwoli uratować naszą planetę.