Amelia Michalak najlepszym strzelcem


W 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego, 27 maja 2022 r. w Żelicach odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym 2022 dla uczczenia Powstańców Wielkopolskich.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Martyna Wocińska, Sara Szefler, Daria Szymańska, Amelia Michalak, Eryk Sikorski, Łukasz Nowak, Mikołaj Pendowski oraz Eryk Kurek. W kategorii szkół ponadpodstawowych nasze drużyny zajęły II oraz III miejsca. W konkurencji indywidualnej juniorek szkół ponadpodstawowych I miejsce oraz tytuł „Najlepszego Strzelca” wystrzelała Amelia Michalak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Żelicach oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Wągrowiec Gmina, Komenda Hufca ZHP im. hm. Franciszka Grajkowskiego w Wągrowcu.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem: Starosty Wągrowieckiego, Wójta Gminy Wągrowiec, Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile, Prezesa Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Prezesa Zarządu Oddziału Wielkopolskiego TPPW 1918/1919, Komendanta Hufca ZHP im. Franciszka Grajkowskiego w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu.

Celem było upamiętnienie Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w 103. rocznicę wybuchu, popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy związanej z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej, rywalizacja młodzieży w zakresie doskonalenia umiejętności w strzelectwie sportowym oraz realizacja zadań Ogólnopolskiej propozycji programowej „Zdobywcy Trefla!” Opiekunami grupy byli: pani Marzena Smolińska i Waldemar Rojtek.