Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Nieustający Konkurs Biblioteczny CZYTAM – DUŻO WIEM! – Zadanie 7

30.04

Wydarzenie Nawigacja

Zadanie 7 – kwiecień 2018 r.

            Irena Sendler, którą wspominamy w bieżącym – 2018 roku, w czasie II wojny światowej wraz ze swoimi współpracownikami ocaliła 2500 żydowskich dzieci. Jej postać i heroizm zostały uratowane od zapomnienia przez amerykańskie uczennice, które w 1999 roku zachęcone przez swojego nauczyciela – napisały, wyreżyserowały i odegrały sztukę pt. „Life in a Jar”“Życie w słoiku”. Przedstawienie odniosło wielki sukces, a postać Ireny Sendlerowej, kończącej wtedy 89 lat, zaczęła pojawiać się w wielu publikacjach, filmach dokumentalnych i fabularnych, zyskując ogromną popularność.

Wyjaśnij dlaczego tytuł sztuki, poświęconej Irenie Sendlerowej, brzmi „Życie w słoiku”?

 

Zasady udziału w konkursie:

  1. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca (od października 2017 r. do maja 2018 r.) na stronie szkolnej www.giganci.pl, zamieszczone zostanie zadanie konkursowe.
  2. Odpowiedź – rozwiązanie zadania należy przesłać najpóźniej ostatniego dnia każdego miesiąca, na adres: telimena50@o2.pl, w temacie wpisując “Nieustający konkurs biblioteczny” i numer zadania. W treści wiadomości, pod odpowiedzią/rozwiązaniem, imię i nazwisko uczestnika konkursu.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2018 r. Nagrodę otrzyma uczeń (uczniowie) z największą liczbą prawidłowych rozwiązań.
  4. Zadania konkursowe dotyczyć będą aktualnych wydarzeń kulturalno-literackich, ogólnej orientacji w literaturze pięknej oraz historii książki.

Szczegóły

Data:
30.04
Wydarzenie Categories:
,