Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Nieustający Konkurs Biblioteczny CZYTANIE JEST TRENDY! – zadanie 5

1.02 - 28.02

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym.

Zadanie 5 – luty 2019 r.

21 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące.

Poniższe zadanie jest ukłonem w stronę gwary poznańskiej, o której warto pamiętać i ją kultywować jako niezwykle ważny i ciekawy składnik kultury regionalnej.

Oto najsłynniejsza poznańska rymowanka. „Przetłumacz” ją z gwary poznańskiej na język polski.

W antrejce na ryczce

Stały pyry w tytce,

Przyszła niuda, spucła pyry

A w wymborku umyła giry.

 

Zasady udziału w konkursie:

  1. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca (od października 2018 r. do maja 2019 r.) na stronie szkolnej www.giganci.pl, zamieszczone zostanie zadanie konkursowe.
  2. Odpowiedź – rozwiązanie zadania należy przesłać najpóźniej ostatniego dnia każdego miesiąca, na adres: telimena50@o2.pl, w temacie wpisując “Nieustający konkurs biblioteczny” i numer zadania. W treści wiadomości, pod odpowiedzią/rozwiązaniem – imię i nazwisko uczestnika konkursu.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2019 r. Nagrodę otrzyma uczeń (uczniowie) z największą liczbą prawidłowych rozwiązań.
  4. Zadania konkursowe dotyczyć będą aktualnych wydarzeń kulturalno – literackich, ogólnej orientacji w literaturze pięknej oraz historii książki.

 

 

Szczegóły

Start:
1.02
Koniec:
28.02
Wydarzenie Categories:
, , , ,