Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

XI edycja Nieustającego Konkursu Bibliotecznego pod hasłem “Się szuka, się wie!”

31.10

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym pod hasłem“Się szuka, się wie!”

Tegoroczna XI edycja konkursu poświęcona będzie w znacznej mierze historii naszej szkoły w związku z obchodami jubileuszu setnej rocznicy jej istnienia, przypadającego w 2020 roku.

Zadania konkursowe sprawdzały będą również umiejętności wyszukiwania informacji, pochodzących z różnych źródeł, na temat bieżących wydarzeń kulturalno-literackich w Polsce i na świecie oraz szeroko pojętej twórczości literackiej.

Zasady udziału w konkursie:

  1. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca (od października 2019 r. do maja 2020 r.) na stronie szkolnej www.giganci.pl, zamieszczone zostanie zadanie konkursowe.
  2. Odpowiedź – rozwiązanie zadania należy przesłać najpóźniej ostatniego dnia każdego miesiąca, na adres: telimena50@o2.pl, w temacie wpisując “Nieustający konkurs biblioteczny” i numer zadania. W treści wiadomości, pod odpowiedzią/rozwiązaniem, imię i nazwisko uczestnika konkursu.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2020 r. Nagrodę otrzyma uczeń (uczniowie) z największą liczbą prawidłowych rozwiązań.
  4. Zadania konkursowe dotyczyć będą aktualnych wydarzeń kulturalno-literackich, ogólnej orientacji w literaturze oraz historii naszej szkoły (I-V 2020r).

Zadanie 1 (październik 2019 r.)

Pierwszego października obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Muzyki. Trwający 2019 rok Sejm RP ogłosił rokiem Stanisława Moniuszki, w związku z 200 rocznicą urodzin kompozytora. Pierwsze pytanie konkursu dotyczyło będzie właśnie twórczości Stanisława Moniuszki.

„Straszny dwór” to jedna z najczęściej wystawianych w Polsce oper Stanisława Moniuszki. Podaj imiona dwóch panien z dworu w Kalinowej, córek Miecznika, których uroda była tak „straszna”, że budziła grozę sąsiadów i ich córek. To właśnie do tych panien uderzali w konkury wszyscy kawalerowie, co groziło staropanieństwem sąsiadek.

 

 

Szczegóły

Data:
31.10
Kategorii:
, , , ,