Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Nieustający Konkurs Biblioteczny pod hasłem “Się szuka, się wie!” – zadanie 3

31.12.2019 - 31.12.2020

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w całorocznym konkursie bibliotecznym pod hasłem“Się szuka, się wie!”

Zadanie 3 (grudzień 2019r.)

Wigilijna noc to czas magii, czarów, dziwów, zjawisk nadprzyrodzonych, wróżb i przepowiedni. O północy w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. Takie wierzenia ludowe spotykamy w wielu podaniach, legendach czy tradycjach.

Jak podkreślają etnografowie – uważano, że poprzez zwierzęta mogą przemawiać do nas przodkowie, gdyż właśnie im przypisywano kontakty z zaświatami. Panowało przekonanie, że są pośrednikami między tym a tamtym światem.

Wyjaśnij: Czego, zgodnie z wierzeniami, nie należało robić z rozmawiającymi w wigilijną noc zwierzętami i dlaczego?

 

Zasady udziału w konkursie:

  1. W każdym pierwszym tygodniu miesiąca (od października 2019 r. do maja 2020 r.) na stronie szkolnej www.giganci.pl, zamieszczone zostanie zadanie konkursowe.
  2. Odpowiedź – rozwiązanie zadania należy przesłać najpóźniej ostatniego dnia każdego miesiąca, na adres: telimena50@o2.pl, w temacie wpisując “Nieustający konkurs biblioteczny” i numer zadania. W treści wiadomości, pod odpowiedzią/rozwiązaniem, imię i nazwisko uczestnika konkursu.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2020 r. Nagrodę otrzyma uczeń (uczniowie) z największą liczbą prawidłowych rozwiązań.
  4. Zadania konkursowe dotyczyć będą aktualnych wydarzeń kulturalno-literackich, ogólnej orientacji w literaturze oraz historii naszej szkoły (I-V 2020r).

 

 

 

Szczegóły

Start:
31.12
Koniec:
31.12.2020
Wydarzenie Categories:
, , , ,